Aktualności

2012-05-26
Klub FABRYKA, Kraków, ul. Zabłocie 23, g. 17.00

COVENANT XVI w progresywno-klimatycznym sznycie!

KATHAARSYS + HIPGNOSIS + LACRIMA + GALLILEOUS + HEART ATTACK + FLESHWORLD

Po sukcesie artystycznym XV edycji COVENANT mamy przyjemność ogłosić skład XVI odsłony tej na dobre w goszczącej już w krakowskim kalendarzu imprezy metalowej. Tym razem lekki oddech od death/blackowej zaduchy na rzecz klimatu i progresji, nadal jednak undergroundowej i konkretnej. Gwiazdą wieczoru będzie znany już z występów w naszym kraju skład rodem z kraju konktwistadorów KATHAARSYS (www.myspace.com/kathaarsys). Trio z hiszpańskiej Galicji w ramach kilkumiesięcznego tournée po Europie promuje najnowszy, piaty w dorobku album, przynoszący ze sobą intrygującą fuzję progresji, doom metalu i tradycyjnej, iberyjskiej muzyki gitarowej. Muzyczna treść "Rara Vez" to gratka zarówno dla miłośników mocniejszego eksperymentalnego metalu spod znaku Forgotten Tomb, In The Woods…, Opeth czy Agalloch jak i zwolenników awangardowych odmian rocka w stylu King Crimson, SBB czy Van der Graaf Generator.

Bezpośrednio przed Hiszpanami na scenie klubu "Fabryka" wystąpi znakomity, krakowski HIPGNOSIS (www.hipgnosis.pl), który najnowszym krążkiem "Relusion" poważnie zagroził czołówce krajowej progresji z Riverside i Quidam włącznie. Set przygotowany na Covenant XVI będzie jednak powrotem zespołu do mocniejszego brzmienia. Rarytasem niech będzie fakt, że specjalnie na ten koncert do składu dołączy Gość ...

Ponadto w sobotę, 26 maja w "Fabryce" zagrają dla Was:

- LACRIMA (http://lacrima.metal.art.pl/) - krakowski zespół będący niegdyś w czołówce rodzimego doom metalu po wieloletnich perturbacjach powracił na scenę w 2009 r. prezentując stare utwory w odświeżonych aranżacjach, a także uszyty na miarę obecnych czasów premierowy materiał, zachowujący przy tym w klimat lat 90-tych. Wydany w minionym roku nakładem Panteon Prod. album "Old Man's Hands"Lacrimy to gratka dla amatorów grup takich jak Crematory, Paradise Lost, My Dying Bride oraz polskich klasyków gatunku z Mordor, Sirrah, Cemetery Of Scream czy Sacrum na czele.

- GALLILEOUS (www.myspace.com/gallileous) wodzisławski zespół od od ponad 20 lat kultywujący swój specyficzny, chorobliwy funeral doom metal. Zespół znany jest m.in. z wydanych przez Redrum666 płyt „Passio Et Mors” i „Equideus” i ostatniego dużego albumu z 2008 r. „Ego Sum Censore Deuum” (Foreshadow). W Polsce już nikt tak nie gra od wielu, wielu lat, a to wystarczająca rekomendacja, by zobaczyć Gallileous na żywo.

- HEART ATTACK (www.myspace.com/heartattackonline) - wielicki skład znany m.in. z tras koncertowych w towarzystwie Virgin Snatch, Thy Disease czy Frontside oraz przede wszystkim świetnego albumu "Polaris" (Panteon Prod.) tym razem wystąpi w nietypowym, odbiegającym od charakterystycznej dla Heart Attack "panterowskiej" maniery secie koncertowym, podczas którego pojawią się rzadziej grane, utrzymane w wolniejszych tempach, okraszone melodią utwory zespołu.

- FLESHWORLD (www.myspace.com/fleshworldpl) - koncert otworzy krakowska ekipa coraz odważniej pukająca do bram krajowej ekstraklasy post rock/metalu, której niepodzielnie przewodzą Blindead i Tides From Nebula. Póki co!

Szczegóły:

COVENANT XVI
26 maja 2012 (sobota)
Klub "Fabryka"
Kraków, ul. Zabłocie 23
Otwarcie bram: 16:00
Początek koncertu: 17:00

Bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Krakowie w klubie "Fabryka", pubie "Kazamaty" (ul. Dietla 50) oraz w sklepie muzycznym "Metalshop" (ul. Długa 17).

Wszystkich miłośników dobrej muzyki, zarówno tej mocnej jak i nastrojowej serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na:
www.covenant.pl
www.myspace.com/mythroneprom

Organizator koncertu: F.H.U. 600700112.pl